وبلاگ جانبازان شيميايي ايران
اظهارات جدید رئیس بنیاد شهید
این بار دعوت شدیم/ سوال کردیم و جواب گرفتیم
گزارشی از وضعیت اقتصادی بنیادی که بنگاه شد
روایت تلخی از روزهای جانبازی
روایتی تلخ دوباره از سردشت
تاثیر آلودگی هوا بر جانبازان شیمیایی
فاجعه سردشت همچنان باقی است
حکایت مظلومه قربانیان سلاح های شیمیایی
گزارشی از وضعیت دارو و درمان جانبازان/
ناکامی بنیاد شهید در ترویج یک مفهوم بلند و فرهنگ عالی؛
شعر زیبای همسر برای شهادت همسر در منا
گفتگویی متفاوت با قضات عالی رتبه در دوران دفاع مقدس
بنیاد شهید وزارت ارشاد را هم خرید!
نشست صمیمی با چند جانباز بادرصد و بی درصد؛
یک خبر از مادر شهیدی خوشنام
آزمون وكالت و مشكلات ايثارگران
نشریه "تایم" گزارش داد
جزئياتي از اختلاس بنياد شهيد
خسروآبادي هميشه خاموش و حامي دولت حرف زد!!!!
اندر عجايب ... نوه هاي دوقلوي امام
در مورد درمان جانبازان شيميايي در دوران دفاع مقدس
سالروز شهادت نواب صفوي
يك آسيب شناس اعلام كرد:
دبیر کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امورایثارگران:
سوالاتي كه بدون پاسخ ماند ...
آرشيو مطالب
بهمن ۱۳۹۴
دی ۱۳۹۴
آذر ۱۳۹۴
مهر ۱۳۹۴
شهریور ۱۳۹۴
اسفند ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۹۲
دی ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
مهر ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
مرداد ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۹۰
دی ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
آبان ۱۳۹۰
مهر ۱۳۹۰
شهریور ۱۳۹۰
آرشيو
پيوندهاي روزانه
جامانده از پرستوها
شهید همت
آیت الله جانباز شیمیایی
آرزوی من شهادت
کجایی سبزترین بابای دنیا
پلاک شهدا
شبهای عملیات
یا شهید
شهید نیوز
جانبازان دفاع مقدس
وبلاگ شهید ناصری
خاکریز مجازی
راویان دفاع مقدس
پرواز در آسمان رهایی
پلاک شهادت
وبلاگ بیده
وبلاگ اشك آتش
وبلاگ حمید باکری
وبلاگ كوچه شهيد
وبلاگ روزهای جانبازی
وبلاگ شهید ناصری
دلتنگی های یک بسیجی
چند قدم تا وصال یار
وبلاگ تخریبچی دوران
شهید آوینی
معصومه ابتکار
آرشيو پيوندهاي روزانه
پيوندها
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری ایرنا
سایت خمول
رزمندگان شمال
سایت خبری بسیج
خبرگزاری بسیـــــج
بسیج مستضعفیــن
ارتش جمهوری اسلامی
وبلاگ مظلومین شیمیایی
سایت شهدای ایــــــــران
خبرگزاری دفاع مقدس
فــــــــــــــــاش نیــــوز
سایت ساجـــــــــــــد
پژوهشگاه علوم دفاع مقدس
سایت نوید شاهــــــــد
سایت ایثــار بنیاد شهید
شاهد پــــــــــــــــــرس
سایت خبری جانباز نیوز
سایت حیـــــــــــــــــات
سایت شهیــــــد آوینی
مرکز مصدومان شیمیایـــــــی
صفحه دفاع مقدس ایسنا
صفحه دفاع مقدس فارس
خط شکنان
امتداد
سایت فاتحــــــــان
نشریه یاران
انجمن مصدومان شیمیایی فارس
مرکز درمان مصدومان شیمیایی
روز شمار جنگ
سازمان منع سلاح شیمیــــایی
موزه صلح تهران
انجمن دفاع از مصدومان شیمیایی سردشت
انجمن حمایت از قربانیان سلاح های شیمیایی
سايت جامع آزادگان
خاک مناطق جنگی باید کارشناسی شود
 کارشناس سم شناسی در گفتگو با حیات: غزه در انتظار پس لرزه های بمب های فسفری باشد/خاک مناطق جنگی باید کارشناسی شود/

کارشناس سم شناسی در گفتگو با حیات:
غزه در انتظار پس لرزه های بمب های فسفری باشد


خاک مناطق جنگی باید کارشناسی شود
مصاحبه كننده: سيد هادي كسايي زاده

کارشناس سم شناسی گفت: گذر زمان میزان شدت آسیب های انسانی و زیست محیطی بمب های فسفری در جنگ غزه را نمایان می کند.
غلامرضا پورحیدری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات، با بیان اینکه اثبات شده رژیم صهیونیستی در جنگ 22 روزه علیه غزه از بمب های نامتعارف فسفری استفاده کرده اظهار داشت: بمب های فسفری غیر از تلفات انسانی می تواند صدمات جبران ناپذیری را در چرخه طبیعت ایجاد کند.
وی در ادامه افزود: فسفر سفید بعد از انفجار به صورت تکه تکه شده بر روی اجسام، طبیعت و انسان ها می نشیند و سپس به سرعت آتش می گیرد، این ماده در آب و خاک سرد شده و داخل پوسته ای محافظ قرار می گیرد که هر زمان توسط انسان یا حیوان حرکت داده شود دوباره فعال و مشتعل می شود.
وی گفت: با توجه به اینکه فسفر خاصیت ماندگاری در محیط را دارد می تواند در مدت زمان طولانی در محیط مانده و آثار مخربی را در طبیعت، خاک، آب و محیط زندگی انسانی به جا بگذارد.
رییس موسسه آموزش عالی هلال احمر و نویسنده کتاب عوامل جنگ شیمیایی، سم شناسی و درمان با اشاره به استفاده رژیم بعث عراق از عوامل شیمیایی علیه ایران اظهار داشت: بیشترین عامل شیمیایی استفاده شده در جنگ ایران وعراق عامل "موستارد" که به غلط به آن گاز خردل گفته می شود بوده است.
وی در ادامه افزود: استفاده از عامل شیمیایی موستارد برای اولین بار در جنگ جهانی اول صورت گرفت که به دلیل بوی خاص حاصل از این سلاح توسط سربازان به گاز خردل شهرت یافت.
وی اظهار داشت: گاز خردل به دلیل پایداری در محیط می تواند در شرایط خاص و آب و هوای خشک به مدت بسیار طولانی ماندگاری خود را در محیط حفظ کند.
پورحیدری با اشاره به استفاده از گاز خردل در مناطق کوهستانی و خوش آب و هوای سردشت، بانه و غرب کشور اظهار داشت: نمی توان به صراحت گفت که تمام خاک مناطق جنگی آلوده است زیرا بر اثر بارش باران و وزش باد خاصیت پایداری خردل کاهش یافته و یا از بین می رود لذا لازم است تا خاک مناطق جنگی به خصوص مناطق گرم و خشک جنوب توسط کارشناسان خاک مورد مطالعه قرارگیرد.
پایان پیام


سید هادی کسایی زاده | 16:6 - ۸۸/۰۴/۳۱
+ |
هنوز نمايشگاه عكس جانبازان شيميايي بر قرار است
نمايشگاه عكس جانبازان شيميايي 1 ماهه شد

بعد از گذشت يك ماه هنوز نمايشگاه عكس قربانيان سلاح هاي شيميايي در ايستگاه مترو 7 تير تهران داير است. اين نمايشگاه اثار عكاسي و مصاحبه هاي سيد هادي كسايي زاده با جانبازان شيميايي مي باشد كه با همكاري خبرگزاري حيات و سازمان فرهنگي هنري شهر داري تهران و فرهنگسراي مترو  برگزار شده است.
سید هادی کسایی زاده | 17:43 - ۸۸/۰۴/۲۸
+ |
معلولان و جانبازان در مترو تهران شهيد مي شوند
 تهدید جان معلولان و جانبازان در مترو تهران .....

معلولان و جانبازان در مترو تهران شهيد مي شوند

آیا از اول تابستان سوار بر متروی تهران شده اید؟ فصلی که به دلیل گرمی هوا و خنک بودن فضای مترو بیشتر مسافران را جذب ارابه برقی می کند. در حالی که مسوولان متروی تهران بر خود می بالند که روزانه بیش از 5/1 میلیون مسافر را جابجا می کنند ولی کیفیت این جابجایی به هیچ عنوان منعکس نمی شود.
متاسفانه پس از گذشته یک دهه از راه اندازی متروی تهران هنوز شاهد تردد واگن های چینی قدیمی در خطوط قطارهای زیرزمینی تهران هستیم. واگن هایی که حتی خود چینی ها فراموش کرده اند که روزی چنین افتضاحی را ساخته اند. فرسودگی سیستم سرمایشی واگن های قدیمی مترو باعث شده است که مسافران بی زبان دمای 30 تا 35 درجه سانتیگراد را همراه با فشار تحمل کنند تا به هر قیمتی شده به مقصد دلخواه خود برسند. این در حالی است که پس از تماس های مکرر با مسوولان شرکت بهره برداری مترو تهران هنوز موفق نشده ایم علت این همه تعلل در تعمیر سیستم سرمایشی واگن های قدیمی را جویا شویم.
خبرگزاری حیات براساس رسالت خود موضوع مناسب سازی محیط شهری، تاکسیرانی، اتوبوسرانی و متروی تهران را بارها و بارها مورد تحلیل، نقد و گزارش قرار داده است . مشکل تردد جانبازان و معلولان حتی با مناسب سازی مترو هم مرتفع نخواهد شد. اگر جانبازان و معلولان بتوانند با شرایط مناسب و مطلوب از خدمات مترو استفاده کنند با معضل بزرگ ترافیک و تجمع بیش از حد مسافران روبرو می شوند. مسافرانی که پس از دقایقی انتظار نمی توانند بر ارابه برقی شهر تهران سوار شوند.
متاسفانه در ایام کاری هفته شاهد آن هستیم که بین ساعات 16 الی 19 حجم مسافران متروی تهران به حدی می رسد که یک مسافر که در ایستگاه های میانی انتظار سوار شدن را می کشد به دلیل حجم بالای مسافران نمی تواند سوار مترو شود و این اتفاق هر روز جلوی چشم دوربین های مدار بسته و مسوولان ایستگاه ها رخ می دهد.
 جدا از مساله ترافیک انسانی در مترو مشکل خرابی کولرها و گرمای بالای 35 درجه مزید بر علت شده تا نتوان به راحتی مساله مناسب سازی مترو را بیان کرد. زیرا در صورتی که جانبازان و معلولان وارد مترو شوند دور از ذهن نیست که زیر فشار و گرمای زیاد به مرز شهادت نایل گردند و این مساله تنها شکست مدیریت شبکه مترو را در ذهن می پرود که چگونه با این همه مشکلات و ضعف های موجود دم از موفقیت در جابجایی مسافر را می زنند. نعوذباالله انگار مسافران از جنس انسان نیستند! لازم به ذکر است که به مسوولان مترو یادآور شویم که افرادی که روزانه سوار بر ارابه آهنی پایتخت می شوند احتیاج به فضا، اکسیژن و تهویه مناسب دارند و آنها از جنس مرکبات نیستند تا در فعل و انفعالات فیزیکی و شیمیایی مدیران و واگن ها تبدیل به کمپوت شوند. البته جانبازان و معلولان جای خود را دارند.
به راستی مردم تهران چه گناهی کرده اند که باید هم مالیات بدهند و هم عوارض و به جای استفاده از خدمات شهری و رفاهی با اعمال شاقه سوار بر مترو شوند. اگر بر صورت هایی که با فشار به شیشه درب واگن ها چسبیده اند نگاه کنید پی به مظلومیت پایتخت نشینان خواهی برد. آیا به راستی مسوولان مترو را نگاه می کنند؟
پایان پیامسید هادی کسایی زاده | 12:13 - ۸۸/۰۴/۲۳
+ |
ایران بهترین گزینه برای درمان چشم جانبازان شیمیایی است

عضو کمیته تخصصی چشم جانبازان شیمیایی:
ایران بهترین گزینه برای درمان چشم جانبازان شیمیایی است


سيد هادي كسايي زاده/

عضو کمیته تخصصی چشم جانبازان شیمیایی گفت: ایران بهترین کشور برای درمان و پیوند قرنیه مصدومیت های چشمی جانبازان شیمیایی است.

محمود بابایی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات با بیان اینکه تا کنون 90 درصد درمان های متخصصان چشم کشور آلمان بر روی جانبازان شیمیایی نا موفق بوده است اظهار داشت: عدم پیگیری بعد از عمل، مسافت زیاد، سختی سفر و تجربه ناکافی باعث شده است تا اکثر جانبازان شیمیایی که برای درمان مصدومیت های چشمی به پزشکان آلمانی مراجعه کرده اند ناراضی باشند.
وی در ادامه افزود: هم اکنون ایران با پیشرفت در زمینه سلولهای بنیادی و پیوند قرنیه توانسته است رتبه برتر را در زمینه درمان مصدومیت های چشمی جانبازان شیمیایی در سطح جهان کسب کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه درمان مصدومیت های چشمی در جانبازان شیمیایی به صورت 100 درصد امکان پذیر نیست اظهار داشت: بسیاری از جانبازان با پیوند قرنیه درمان شده اند و تعدادی نیز با توجه به پیوند موفقیت آمیز به علت عفونتهای ریوی، جسم ضعیف و سرفه های شدید بینایی خود را بعد از عمل از دست داده و یا دچار مشکلات بینایی شده اند.
بابابی در خصوص برنامه های سال 88 کمیته تخصصی چشم جانبازان شیمیایی اظهار داشت: جابجایی در پستهای مهم و کلیدی هیئت دولت و سازمانهای بهداشتی و درمانی باعث شده است تا پایان جابجایی ها در دولت دهم طبق دستورات صادره از طرف معاونت بهداشت و درمان بنیاد فعالیت نموده و پس از آن راه کارها، طرح ها و نظرات کمیته را در قالب طرح و برنامه ارائه کنیم .
پایان پیام

سید هادی کسایی زاده | 12:11 - ۸۸/۰۴/۲۳
+ |
سنفوني جانبازان شيميايي
 سمفونی سرفه

سمفونی سرفه ها


سيد هادي كسايي زاده

خبرنگار اعزامي به شيراز

داخل اطاق کوچک انجمن قربانیان سلاح های شیمیایی فارس افرادی بودند که 22 سال پیش در کنار هم داخل سنگری کوچک اسلحه های خود را تمیز می کردند تا هرچه زودتر به زیارت عاشورای شب عملیات برسند و امروز تنها با یادگاری های جنگ تحمیلی دور هم جمع شدند تا نگذارند یاد آن دوران مقدس از ذهنها فراموش شود...
در اطاقی 12 متری ،8 جانباز شیمیایی،جانبازان 70 درصد ،تدارک برگزاری بزرگترین همایش جانبازان شیمیایی استان فارس را می دیدند. همایشی که اگر قرار به دعوت بود و همه می آمدند بیش از 4000 جانباز شیمیایی حضور می یافتند.
قرار بود مراسم ساعت 9 آغاز شود.چند دقیقه ای بیشتر تا سومین گردهمایی جانبازان شیمیایی استان فارس نمانده بود. خبری از میهمانان نبود. همانطور که لنز و دوربین عکاسی را تنظیم می کردیم میهمانان یکی یکی وارد شدند. اصلا فکر نمی کردیم که سالن 400 نفری استانداری فارس پر شود. وقتی به پشت سرنگاه کردیم دیگر جایی برای نشستن نبود و میهمانی آغاز شد...
 هوای سالن خنک بود... چند دقیقه اول مشکلی احساس نمی شد. بعد از خواندن قرآن و نواخته شدن سرود ملی، آرام آرام موسیقی زیبای عشق به صدا درآمد... "سمفونی سرفه"... بیشترین حاضرین را جانبازان 70 درصد CBR تشکیل می دادند و این یعنی مردانی بدون ریه...
جای مسوولان بنیاد شهید و امور ایثارگران اینجا خالی بود! دریغ...
سرفه ها یکی پس از دیگری آغاز شد و تعدادی از جانبازان به دلیل سوزش شدید سینه ، احساس گرما و عطش فراوان، آبهای معدنی خنک را روی سر و گردن خود خالی می کردند، بیشتر لباسها خیس شده بود ولی باز هم موسیقی عشق ادامه داشت...
سمفونی عشق به اوج رسید وقتی چوبینی، جانباز 70 درصد شیمیایی و رییس انجمن قربانیان سلاح های شیمیایی فارس برای ایراد سخنرانی به روی سن رفت . به دلیل کاهش شدید بینایی، به علت مصدومیت شیمیایی نمی توانست به درستی متن برنامه و مقالات را بخواند و با عینک ذره بینی که بر چشم داشت به نوعی از کلمات خواهش می کرد تا یاری اش کنند.آنقدر سرفه های خشک امانش را گرفت که جملاتش را نا تمام گذاشت و از روی سن پایین آمد.
 ای کاش ...ای کاش دوربین ها این مراسم را به صورت زنده از تلویزیون پخش می کردند تا مردم ببینند که هنوز دختران جوانی هستند که لخته های خون پدر را پاک می کنند و همسرانی که با نفسهای بهشتی شریک زندگیشان انس گرفته اند ، گویی یک شب بدون صدای خس خس سینه همسر صبح نمی شود..نه....
 به راستی آنان به کدامین گناه اینگونه مظلومانه و غریب زندگی می کنند ؟ به کدامین اصول، بی اعتنا از حضورشان گذر می کنیم ؟گویی که هیچ وقت نبوده اند.
خدایا ...تو خود می دانی که زرق و برق زندگی عنان از ما بریده است،در گرداب تجملات دنیوی آنقدر غوطه ورشدیم که چشمانمان سوی دیدن صالحان را ندارد.
خدایا ...تو خود می دانی گوشهایی که به آواز و ترانه های دنیا دل خوش کرده است نمی تواند صدای خس خس سینه های زخم خورده از تیر دژخیمان را بشنود و این یعنی شرمندگی در محضر علی(ع)، یعنی روسیاهی در وادی کوثر ، خجالت از چشمان عباس و وتنهایی در آستان حسین(ع)...
خدایا مگذار تا به آیه "این تذهبون" تبدیل شویم و از " مغضوب علیهم" گذرکنیم که این سزاوار شیعه علی (ع)نیست...
 خدایا آنقدر به ما فهم و شعور عطا فرما تا معنای ایثار را درک کنیم ، آنقدر به ما صبر عطا کن تا بتوانیم جراحت دلها و جسمهای ایثارگران را تحمل کنیم ، قدرتی عطافرما تا بتوانیم هرآنچه داریم در طبق اخلاص به جاماندگان از آسمان هدیه کنیم...
 هدیه ای از جنس معرفت، کرامت، وفا، مردانگی، خضوع و خشوع ...سید هادی کسایی زاده | 15:27 - ۸۸/۰۴/۲۱
+ |
گزارش تصويري جانبازان شيميايي استان فارس

سومين همايش جانبازان شيميايي استان فارس
سید هادی کسایی زاده | 15:19 - ۸۸/۰۴/۲۰
+ |
جانباز شيميايي 5 ساله از سردشت
 همدل با جانبازان شیمیایی؛ پنج ساله بودم که شیمیایی شدم

همدل با جانبازان شیمیایی؛
پنج ساله بودم که شیمیایی شدم


همراه با عكسهاي زيبا از زوج جوان سردشتي


سيد هادي كسايي زاده/ خبرنگار اعزامي به سردشت

همیشه وقتی که کتابهای تاریخ فاجعه شیمیایی سردشت را ورق می زدم یا اینکه در نمایشگاه های عکس جانبازان شیمیایی در داخل و خارج از کشور شرکت می کردم عکس های کودکان مظلوم سردشتی که بیگناه زیر هجمه تاراج غاصبان بعثی قرار گرفته بودند مرا متاثر می کرد و تصاویر آنان در تمامی لحظات زندگی من همراهم بود. بسیار به دنبال صاحبان این عکسها گشتم تا اینکه ردپای صاحب یک عکس را در سردشت پیدا کردم. این مصاحبه را به عنوان زیباترین مصاحبه با جانبازان شیمیایی در دفتر خاطراتم نگاه می دارم که تمام لحظاتش پر بود از عشق، ایمان و شادی مفرط...

میهمان ناخوانده
به هر زحمتی بود شماره تلفن همراهش را پیدا کردم. 0936085 و..
سر قرار بودم و داشتم دنبال اقای رحیم صداقت می گشتم که جوانی آمد جلو و گفت: آقای کسایی؟ گفتم: بله گفت: صداقت هستم... بعد یک تاکسی گرفت و با هم به خانه ایشان رفتیم. تاکسی تا انتهای شهر رفت و الباقی راه را باید پیاده می رفتیم. به قول معروف خانه روی تپه ای کوچک بود که به قول تهرونی ها می گویند بالاشهر ولی در سردشت آنجا پایین شهر بود. بعد از گذشتن از یک شیب خطر ناک که نزدیک بود سقوط کنم به خانه کوچک استیجاری رحیم رسیدیم. خانه رحیم 2 اطاق 12 متری داشت با یک آشپزخانه البته مثل خانه های ما نبود سثفش با تیرچه های چوبی پوشیده شده بود و اطاقهایش بدون کانال کولر و اشپزخانه ای خالی از کابینت، ماکروفر، مخلوط کن، چرخ گوشت و... بود. آشپزخانه ای تنها با یک اجاق گاز قدیمی. رحیم مثل همه مردهای سردشتی با لباس کردی در کنارم نشسته بود و همسرش هم در حال دم کردن چای به زبان کردی از رحیم می خواست تا از میهمان نا خوانده پذیرایی کند. و رحیم هم می گفت: ما که در خانه چیزی نداریم جز خجالت. بعد از چند دقیقه دوستان رحیم یکی یکی برای دیدن من به خانه رحیم آمدند. خوب شهر کوچک است و خبرها همه جا می پیچد. دیگر داشت صحبتمان گل می انداخت که رحیم تنها عکسی که 23 سال تا کنون نزد خود نگاه داشته بود را به من نشان داد. عکس کودکی 5 ساله که با تاولهای شیمیایی بر روی تخت بیمارستان شهید چمران تهران بستری شده است. و ناگهان بغض رحیم باز شد...


لحظه ای که شیمیایی شدم...
آن زمان 5 سال بیشتر نداشتم و چیزی یادم نمی آید ولی از دوستان، همسایگان و کسبه داستان آن روز را در سینه ام نگاه داشتم تا روزی برای کودکانم بازگو کنم. آن روز پدرم برای گرفتن کوپن مرغ و تخم مرغ رفته بود مغازه کاک محمد و من همراه با مادر و خواهرم در کغازه میوه فروشی پدرم منتظر او بودیم. من دائما به میوه ها دست می زدم و مادرم می گفت: رحیم این میوه ها کثیف است دست نزن مریض می شوی. مادرم هم زن رنج کشیده ای بود و با زن دوم پدرم با هم زندگی می کردند. ساعت 30/16 دقیقه عصر بود که صدای هواپیماهای دشمن فضای منطقه را پر کرد. همه مردم و کسبه بازار سراسیمه به بیرون خانه ها و مغازه ها ریختند. ناگهان با اصابت یک بمب در روبروی مغازه پدرم در میدان سرچشمه سردشت همه چیز برهم ریخت. آن بمب حاوی گازهای شیمیایی بود و بعد از اصابت با فشار زیاد گاز خردل را به اطراف پراکنده می کرد. مادر و خواهرم از شدت صدمات بیهوش شدند و من هم در داخل جوی آب خیابان افتادم. زن دوم پدرم سراسیمه خود را به مغازه رساند و مرا از جوی اب در اورد و به درمانگاه شهر برد. و بعد از چند روز مرا به بیمارستان شهید چمران تهران منتقل کردند. همانجا بود که عکاسان از من عکس گرفتند و آن عکس تا امروز در تمامی کتابها و نمایشگاه های ارائه و چاپ شده است.

زندگی بعد از شیمیایی
رحیم که سرفه های خشک چاشنی کلامش بود گفت: پدرم چند ماه بعد من را به همراه مادرم و خواهرم به عراق برد ولی بعد از چند سال نتوانستم آنجا زندگی کنم هر چه باشد آنها دشمن ما بودند و برای من زندگی در آنجا سنگین بود وبرای همین به سردشت برگشتم. دوران کودکی سختی داشتم. به فوتبال علاقه مند بودم ولی وقتی چند دقیقه بازی می کردم نفسم می گرفت. یادم هست وقتی کلاس راهنمایی بودم همکلاسیهایم مرا معتاد می نامیدند چرا که نمی دانستند که این ناتوانی تنها دلیلش ریه های پژمرده و خلت های خردلی یادگار سال 66 است. ولی هرچه بود گذشت و امروز به عنوان نویسنده، کارگردان و بازیگر تاتر در اداره ارشاد سردشت کار می کنم. کارمند نیستم ولی حقوق بخور و بمیری داریم. در ضمن در این مدت با مطالعه و اموزش های زیاد توانستم مدرس رقص کردی شوم رقصی با آداب و رسوم ایرانی و کردی گره خورده و نوعی هنر محسوب می شود.
ازدواج و خانواده
همسرم نامش زریان است که زبان فارسی طوفان می گویند. زریان زیبا نمی دانم که چرا خود را پاسوز من کرده است. ولی وقتی او در کنار من است احساس آرامش می کنم. زریان را در یک میهمانی دیدم و بعد از او خواستگاری کردم. آن زمان زریان دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه علمی کاربردی تهران بود که بعد از ازدواج مشکلات من نگذاشت به تحصیلش برسد. یادش بخیر عروسی شلوغی بود بیش از 500 نفر میهمان داشتیم. تنها تالار عروسی سردشت پر شده بود از اقوام و آشنایان البته خدا خیرشان بدهد تمام هزینه عروسی را اقوام تقبل کردند. از زریان پرسیدم: اگر شرایط محیا باشد دوست داری ادامه تحصیل بدهی: اشک در چشمانش حلقه زد و نگاهی به رحیم کرد و گفت: اگر همسرم راضی باشد و بدانم او راحت است از خدا می خواهم که درس بخوانم. گرم صحبت بودیم که نفهمیدم ظهر شده می خواستم ادامه مصاحبه را به بعد از ظهر موکول کنم که دیدم زریان خانم نهار درست کرده و به اصرار می گفت: نترس نمک گیر نمی شوی. یک نهار هم خانه فقیر فقرا بخور جای دوری نمی رود. جای شما خالی فکر کنم آن روز کل پس اندازشان را برای پذیرایی از من هزینه کردند، البته فقط برنج بود و سیب زمینی و مقداری مرغ و دیگر هیچ...

می ترسیم بچه دار شویم!
ترس از بچه دار شدن برای جانبازان شیمیایی یک امر طبیعی است. ولی علم پزشکی ثابت کرده است که عوارض شیمیایی برای مرد و زن برای بچه دار شدن خطری نخواهد داشت. ای کاش این اطلاع رسانی ها برای جوانان و مردان و زنان سردشتی هم انجام می شد. ولی گفته ها و شنیده های من از پزشکان متخصص برای خانواده صداقت یک نوید تازه ای بود تا آنها را از فکر بچه دار نشدن رها کند. زریان چشمانش می درخشید و شوق مادر شدن در وجودش ایجاد شد و رحیم با گوش دل به صحبتهای من گوش می داد. به آنها گفتم برای اطمینان از حرفهای من چند روزی در تهران میهمان من باشید تا شما را پیش پزشکان متخصص علوم شیمیایی ببرم البته اگر تا ان روز هنرمندی اعلام امادگی کرد برای تعلیم و تکمیل فنون بازیگری خدمت ایشان هم می رویم.

ماهیانه 150 هزارتومان درآمد دارم
زریان منجوق دوزی می کند و ماهیانه 20 الی 40 هزار تومان درآمد دارد و رحیم با بازی در تاتر و اموزش رقص می تواند ماهیانه بین 100 تا 120 هزار تومان درآمد داشته باشد و الباقی هزینه های زندگی شان را دوستان و اقوام می پردازند. رحیم بعد از گذشت 23 سال تازه توانسته ثابت کند که جانباز است و او را جانباز 10 درصد می نامند. 10 درصد یعنی اینکه حقوقی از بنیاد نمی گیرد و تنها بیمه است آن هم برای درمان شیمیایی اش... رحیم بیشتر روز را در خانه سپری می کند چرا که اعصاب تضعیف شده او و موج انفجار توان کارهای سخت و اداری را از او گرفته و حتی نمی تواند مدتی کوتاه با همسرش صحبت کند. شیشه های شکسته کنترل تلویزیون شکسته و... نشان از درگیری های شدید در خانه می دهد ولی زریان دانسته به این حقیقت با او زندگی می کند.

زریان دوست دارد کامپیوتر داشته باشد
جالب اینجاست که زریان همسر رحیم به نرم افزار ویندوز، فتوشاپ و برنامه نویسی مسلط است ولی مشکلات مالی نتوانسته است تا امروز حتی یک رایانه کوچک تهیه کند. زریان می گفت: در سردشت کافی نت ویژه بانوان نداریم و اگر من اینکار را انجام دهم درآمد خواهیم داشت و کمک خرج خانواده می شوم و از شرمندگی افرادی که ما را حمایت و کمک می کنند در می آییم. ولی این کار حداقل به 3 یا 5 میلیون پول نیاز دارد که نمی توانم تهیه اش بکنم. رحیم هم می گفت: من تا به حال ده ها تاتر را نوشته و در سردشت بازی کرده ام و در زمینه رقص کردی چندین بار در شهرهای مختلف و تلویزیونهای عراقی برنامه اجرا کرده ام ولی برایم درآمد نداشته و دوست دارم در ایران بازی و برنامه اجرا کنم به قول معروف در سردشت دارم می پوسم جایی برای شکفتن استعدادهای من نیست درحالی که گروه هنری که داریم در سطح ملی می تواند کار کند. ولی افسوس که نمی توانم در تهران زندگی کنم و یا اینکه در کلاسهای هنرمندان بزرگ تاتر و سینما شرکت نکم نه پولش را دارم و نه جایی برای زندگی کردن. همینجا هم که هستیم ماهیانه 80 هزارتومان کرایه خانه می دهیم چه رسد به اینکه به تهران بیاییم.


عكس: سيد هادي كسايي زاده

پایان پیام

 سید هادی کسایی زاده | 15:37 - ۸۸/۰۴/۱۴
+ |
سردشت امروز بوی تازگی می دهد
[نسخه چاپی]  |  [RSS]  |  [عناوین مطالب]  |  [بازگشت به صفحه قبل]
 سردشت امروز بوی تازگی می دهد

سردشت امروز بوی تازگی می دهد

 

سید هادی کسایی زاده/ خبرنگار اعزامی حیات به منطقه سردشت


 

 

 

 

حلبچه، بانه، خرمشهر و امروز سردشت. خبرنگارها هم برای خودشان سفرهای استانی دارند، سفرهایی که بیانگر  حقایق، دیده ها و شنیده ها را به سمع و نظر مسئولین و عموم مردم می رساند و نوشته هایی که گاه تلخ است و گاه شیرین ولی در تاریخ آن شهر ثبت خواهد شد.
خیلی ها نامش را نشنیده اند و بسیاری نیز نمی دانند کجاست. البته این هم از بی وفایی های رسانه های بی حال کشورمان است که اصل را رها کرده و به فرع چسبیده اند.
به راستی چرا بسیاری از ایرانیان نمی دانند سردشت کجاست و در آنجا چه اتفاقی افتاده است!

اینجا سردشت است شهری که در 7 تیرماه 1366 ساعت 30/16 عصر مورد اصابت 4 راکد حاوی گازشیمیایی خردل قرار گرفت و تنها نقش حک شده صورت کودکان، مادران و پدران بر سنگهای سرد گلزار شهدا مانده است
اینجا سردشت است شهر مردان کرد، شهر شیر زنان عرصه ایثار، مقاومت و پایداری، زنانی که سوز سینه و تاولهایشان در پشت لباسهای رنگارنگ مخفی نگه داشته اند تا نکند به حالشان ترحم شود چرا که تنها برای نگه داشتن آب و خاک کشورشان ایستادگی کردند و بس. سردشت را نمی توان با المان های ایثار و شهادت، یادواره ها و نمایشگاه های عکس شناخت، سردشت را باید دید آن هم از نزدیک، آنقدر نزدیک که بتوان خاکش را لمس کرد. خاکی که با لمس آن دستانت شروع به خارش می کند و گرد و غباری که تو را به سرفه می اندازد و امروز بعد از گذشت 22 سال از آن فاجعه انسانی وقتی که در کوچه پس کوچه های شهر قدم می زنی باور نمی کنی که این شهر روزی خالی از سکنه بوده و لاشه حیوانات و بوی تعفن جایی برای زندگی مردم نگذاشته بود.

سردشت امروز بوی تازگی می دهد در هرجای شهر که قدم می گذاری همه در حال ساخت و سازند   و زندگی در جریان است. اسفالت خیابانها در حال اتمام و تمامی کوچه های شهر از سیمان پوشانده شده است. میادین در حال بازسازی، پارکها و فضای سبز در حال توسعه، تاکسی ها ساماندهی شده و خدمات مخابراتی، برق و اب و فاضلاب توسعه و سامان دهی شده است. به جرات می توان گفت که شهرمرزی که قربانی حملات وحشیانه رژیم بعثی عراق بود امروز همپای شهرهای دیگر ایران در حال توسعه و آبادانی است .

 ولی در کنار تمامی این پیشرفتها مردم شهر با مشکلاتی اعم از بیکاری، قاچاق کالا، اعتیاد، مین های خنثی نشده، خاک آلوده و... روبرو هستند. به گفته مردم سردشت و جمعی از مسوولان شهر در سردشت مکان مناسب برای بازیافت زباله های شهری وجود ندارد،راه برای عبور و مرور قاچاقچیان کالا و مواد مخدر به عراق باز است، تعداد زیادی از جانبازان شیمیایی بدون درصد بوده و هنوز کمیسیون پزشکی برای آنان تشکیل نشده است، زنان خود سرپرست و بی سرپرست با مشکلات مالی شدیدی دست برگریبانند و بیمارستان شهر تا خود شهر 5 کیلومتر فاصله دارد که با اینکه نو ساز است ولی از نظر تجهیزات و کادر پزشکی دچار مشکل و ضعف است که امیدواریم با همت والایی که مسئولان تا امروز داشته اند این مشکلات نیز تا سال آینده برطرف شود.

یکی از زیباترین جاذبه های توریستی سردشت آبشار شلماش است که سرچشمه آن از کوه های قندیل است. این آبشار با ارتفاع بیش از 50 متر فضای زیبایی را درکنار جاده پر پیچ و خم و خطرناک سردشت- شلماش پدید آورده است که روزانه شاهد استقبال گردشگران و اهالی سردشت، ارومیه و استانهای همجوار است. سردشت سرسبزخوش آب و هوا در دامنه کوه های گرد سور در منطقه صفر مرزی ایران واقع شده است که این موقعیت طبیعی جدا از زیبایی هایش بستر مناسبی برای قاچاقچیان سود جو می باشد.

 به گفته اهالی، اعضای شورای شهر و بررسی و مشاهده خبرنگار اجتماعی اعزامی حیات این قاچاقچیان با خودروهای تویوتا وانت و قاطر کالاهایی از قبیل لوازم آرایشی، صوتی و تصویری، مشروبات الکلی و سوخت حمل می کنند که با دخالت نیروهای انتظامی قاچاق سوخت کمتر شده ولی دیگر کالاها هنوز در حال تردد از مرزها می باشد.

تعدادی از این قاچاقچیان در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه علت اصلی قاچاق عدم داشتن شغلی ثابت است گفتند: درآمد قاچاق کالا نسبت به خطر این کار می ارزد و خیلی بهتر از بیکاری است. آنها اکثرا جوانهای بین 20 تا 30 ساله بودند که از مسیر مال رو و خطرناک گردنه ها و کوه های مرزی با خودرو و قاطر تردد می کردند. البته ایجاد بازارچه مرزی بسیاری از مشکلات را حل کرده است ولی هم قیمت بودن کالاها با بازار داخلی و وجود کالاهای چینی باز هم مردم را به خرید کالاهای قاچاق تشویق می کند.

یکی از اقداماتی که بسیار جالب ولی تلخ بود کشتن قاطرهای حمل مشروبات الکلی بود تا دیگر قاچاقچیان وسیله ای برای حمل مشروبات نداشته باشند که این کار هم در نوع خود نسل کشی قاطر های سردشتی محسوب می شود البته کاری نداریم کدام ارگان مسئول کشتن حیوانات باربر است ولی این کار تنها پاک کردن صورت مساله است و دردی را دوا نمی کند. در عین تمامی ضعفها و مشکلات موجود زیبایی طبیعی، میهمان نوازی، پایبندی به اعتقادات، حضور 70 درصدی در پای صندوق های رای در انتخابات ریاست جمهوری و پایین بودن آمار فساد اخلاقی، تکدی گری و زنان خیابانی همراه با فعالیتهای عمرانی، شهر را در نوع خود بی نظیر کرده است .
پایان پیام

سید هادی کسایی زاده | 15:17 - ۸۸/۰۴/۰۹
+ |
نايب رييس شوراي شهر تهران/ رسانه ها در معرفي جانبازان شيميايي به درستي عمل نكردند
 نایب رییس شورای شهر تهران: رسانه ها در معرفی جانبازان شیمیایی به درستی عمل نکردند

نایب رییس شورای شهر تهران:رسانه ها در معرفی جانبازان شیمیایی به درستی عمل نکردند


 

 

 

 

 

نایب رییس شورای شهر تهران گفت: رسانه ها در معرفی جانبازان شیمیایی به جامعه به درستی عمل نکردند و این نشان از اولویت نداشتن معرفی این افراد در برنامه های رسانه ها دارد .
حسن بیادی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات با بیان این مطلب افزود: برگزاری مراسمی مانند تجلیل از جانبازان شیمیایی موجب وحدت و هم بستگی بیشتر این قشر می شود و همچنین توجه به ارزش های انقلابی و دینی را در میان جامعه گسترش می دهد.
وی در پاسخ به اینکه آیا این انسان ها به شایستگی به جامعه شناخته شده اند، گفت: جانبازان شیمیایی جز انسان هایی هستند که شناخته شده اند و اگر تاکنون جامعه به درستی آنها را نشناخته اند این نشان از محروم بودن جامعه است.
بیادی تصریح کرد: رسانه ها نیز در انعکاس این شخصیت ها به جامعه به درستی عمل نکرده اند و هیچ گاه معرفی این افراد به جامعه را در الویت برنامه های خود قرار نداده اند زیرا در غیر این صورت امکان نداشت که ارزش های این افراد زیر سوال برود.
پایان پیام

سید هادی کسایی زاده | 15:13 - ۸۸/۰۴/۰۹
+ |
مراسم تجلیل از جانبازان شیمیایی برگزار شد

مراسم تجلیل از جانبازان شیمیایی برگزار شد


 

چهارمین همایش تجلیل از جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس شب گذشته برگزار شد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات، شب گذشته چهارمین همایش تجلیل از جانبازان شیمیایی هشت سال دفاع مقدس به مناسبت سالروز مبارزه با سلاح های شیمیایی در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.
این مراسم با حضور نایب رییس شورای شهر تهران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، رییس مرکز امور ایثارگران شهرداری و شهردار منطقه 16 تهران برگزار شد.
همچنین در این مراسم د هزار نفر از جانبازان شیمیایی و خانواده های ایثارگر حضور داشتند.
پایان پیام

سید هادی کسایی زاده | 15:8 - ۸۸/۰۴/۰۹
+ |
نمایشگاه بین المللی مصدومان سلاح های شیمیایی در تهران برگزار می شود

نمایشگاه بین المللی مصدومان سلاح های شیمیایی در تهران برگزار می شود


 

نمایشگاه بین المللی مصدومان سلاح های شیمیایی با حضور مصدومان شیمیایی هیروشیما، حلبچه، ایران و ویتنام، مهر سال جاری در تهران برگزار می شود.
به گزارش حیات، هیات اعزامی بنیاد شهید و امور ایثارگران به ویتنام در گفتگو با مقامات ویتنامی با پیشنهاد همکاری و تبادل تجربیات پزشکی، تحقیقاتی و حقوقی از آنها برای برگزاری نمایشگاه های مشترک دعوت کردند.
نمایشگاه بین المللی مصدومان سلاح های شیمیایی مهرسال جاری با حضور مصدومان شیمیایی هیروشیما، حلبچه، ایران و ویتنام و شخصیت های داخلی و خارجی مرتبط در تهران برگزار می شود.
بر اساس این گزارش، هیات اعزامی بنیاد شهید و امور ایثارگران به هماه 2 جانباز شیمیایی و مسوولان انجمن حمایت از مصدومان شیمیایی در ویتنام با معاون وزیر کار و قربانیان سلاح های دیدار و مذاکره کردند.
همچنین این هیات در سفر به ویتنام با رییس و شورای مرکزی انجمن قربانیان سلاح های شیمیایی موسوم به عامل نارنجی که مهم ترین سازمان مربوط به قربانیان سلاح های شیمیایی ویتنام است دیدار و مذاکره کردند.
این هیات از دهکده دوستی که محل نگهداری و آموزش فرزندان عقب افتاده مصدومان و خود مصدومان شیمیایی است دیدار و با رییس آن مذاکراتی انجام دادند.
پایان پیام

سید هادی کسایی زاده | 14:40 - ۸۸/۰۴/۰۹
+ |
یک فوریت طرح شناسایی مصدومان شیمیایی تصویب شد

در جلسه امروز مجلس؛
یک فوریت طرح شناسایی مصدومان شیمیایی تصویب شد

 

طرح یک فوریتی شناسایی مصدومان شیمیایی در مناطق بمباران شده که با امضای 34 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تهیه شده بود به تصویب اکثریت نمایندگان رسید.
به گزارش خبرنگار پارلمانی حیات، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طرح شناسایی مصدومان شیمیایی در مناطق بمباران شده که به امضای 34 تن از نمایندگان مجلس رسیده بود پس از طرح در صحن علنی مجلس با اکثریت آرا تصویب شد.
این طرح به صورت یک فوریتی مطرح شد و ابتدا فوریت آن رای گیری و تصویب شد تا در اولویت یک فوریتی برای تصویب نهایی در صحن علنی مطرح شود.
در مقدمه این طرح آمده است: در ایام دفاع مقدس براثر بمباران شیمیایی هزاران نفر مصدوم که به دلیل شرایط خاصی آن زمان و کثرت مصدومان نام و مشخصات بیشتر آنان ثبت نشده و عده ای نیز با وجود داشتن مدارک بالینی و آثار مصدومیت بر بدن، سال هاست در بلاتکلیفی به سر می برند با توجه به گذشت بیش از 20 سال از جنگ تحمیلی و نبود قوانینی در این راستا، این طرح با قید یک فوریت تقدیم می گردد.
ماده واحده این طرح در 5 تبصره تنظیم شده که به شرح زیر است: طرح شناسایی مصدومان شیمیایی در مناطق بمباران شده
ماده واحده – بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است هر شش ماه در مناطق بمباران شده شیمیایی برای تشخیص مصدومان از میان مدعیان، کمیسیونی تحت عنوان "کمیسیون پزشکی تشخیص مصدومان شیمیایی" تشکیل دهد.
تبصره 1- افرادی که دارای مدارک بالینی هستند و یا در لیست مصدومان اعزامی وجود دارند و نیز رزمندگان با تایید و معرفی یگان مربوطه در اولویت اول می باشند.
تبصره 2- افرادی که محل کسب و یا سکونتشان در شعاع پانصدمتری نقطه اصابت بمب وده و مدعی مصدومیت باشند و فاقد مدارک بالینی، در اولویت دوم به کمیسیون معرفی شوند.
تبصره 3- برای دیگر مدعیان ستادی متشکل از فرمانداری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، شورای اسلامی شهر و انجمن حمایت از مصدومان شیمیایی تشکیل و با تشخیص ستاد، افراد به کمیسیون معرفی شوند.
تبصره 4- در شهرهایی که بیش از پانصد نفر مصدوم شناسایی شده کلینیکی با کل امکانات پزشکی و نیروی انسانی (متخصصین چشم، ریه و پوست) تجهیز شود.
تبصره 5- از آنجا که سردشت یکی از شهرهای مسکونی شیمیایی جهان می باشد و بعد از بمباران اسم و مشخصات پنج هزار نفر به عنوان مصدوم در سازمان های بین المللی به ثبت رسیده به عنوان بازمانده شیمیایی (سلاح ممنوعه) و سند جنایت دشمنان معرفی شود.
پایان پیام

سید هادی کسایی زاده | 14:39 - ۸۸/۰۴/۰۹
+ |
برای جابجایی جانبازان شیمیایی به 180 عدد تاکسی نیاز داریم

شهردار سردشت:
برای جابجایی جانبازان شیمیایی به 180 عدد تاکسی نیاز داریم


سید هادی کسایی زاده/ خبرنگار اعزامی حیات به سردشت/ جانبازان شیمیایی

شهردار سردشت گفت: باوجود 110 تاکسی، برای جابجایی بهتر جانبازان شیمیایی به تعداد 180 عدد تاکسی نیازداریم.
صلاح کردستانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات با بیان اینکه اعتبارات شهرداری سردشت از 300 میلیون تومان در سال 84 به بیش از 5/3 میلیارد تومان افزایش یافته است اظهار داشت: این افزایش بودجه به جهت ارائه و اجرای طرح های بزرگ عمرانی در سطح شهر و حمایت استانداری آذربایجان غربی از طرح بوده است.
وی در ادامه افزود: زیرسازی و آسفالت مسیر 3 کیلومتری شهر به آبشار زیبای شلماش یکی از طرح هایی بود که سال ها به جهت وجود سنگ و کلوخ زیاد در مسیر جاده به تعویق افتاده بود.
وی با بیان اینکه تولید و آسفالت تمامی معابر شهر با 60 هزار تن آسفالت نسبت به 4 سال پیش رشد 2772 درصدی داشته است اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات منطقه مرزی سردشت خاک آلوده به مواد شیمیایی بوده است که شهرداری سریعا نسبت به اجرای طره آسفالت معابر اقدام کرد که در مردادماه سال جاری جشن آسفالت شهر برگزار می شود.
وی در ادامه افزود: به جهت اینکه تعداد زیادی از کوچه های باریک شهر دارای شیب بالای 40 درجه هستند و امکان استفاده از غلتک وجود ندارد از سیمان تیپ 5 استفاده شده است.
کردستانی اظهار داشت: ساخت بازار بزرگ مرزی با 150عدد مغازه و اشتغال بیش از 500 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم از مهمترین طرح های اجرا شده شهرداری بوده است که به فروشندگان بازارچه امکان می دهد برای تامین کالای خود به اندازه نیاز مردم شهر کالا از خارج مرز تامین کرده و در بازار به فروش برسانند.
کردستانی در ادامه از ایجاد اداره زیباسازی شهرداری سردشت در ماه های آینده خبر داد و افزود: هم اکنون سرانه فضای سبز سردشت از 2 متر در 4 سال گذشته به 5 متر افزایش یافته است که با تاسیس اداره زیباسازی این فضا افزایش یافته و فعالیت های دیگری اعم از نصب و نقاشی تصاویر شهدا در سطح شهر و نورپردازی شهری در دستور کار شهرداری قرار می گیرد.
وی در ادامه گفت: هم اکنون با طرح ساماندهی مسافربرهای شهری 110 دستگاه تاکسی در شهر فعالیت می کنند که با توجه به وجود جمع کثیری از جانبازن شیمیایی نیاز به 180 تاکسی داریم برای تردد این عزیزان داریم.
شهردار سردشت در خصوص بخش ساخت بافتهای فرسوده شهر گفت: هم اکنون شهر در حال ساخت و ساز است و صاحبان املاک می توانند تا 6 طبقه مسکونی ساخت و ساز داشته باشند که این ساختمانها از نظر پی ریزی و مقاومت در برابر زلزله مورد بررسی و تایید کارشناسان قرار می گیرد.
پایان پیام

سید هادی کسایی زاده | 11:6 - ۸۸/۰۴/۰۸
+ |
مراسم 22 گرامیداشت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت عصر دیروز برگزار شد

مراسم 22 گرامیداشت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت عصر دیروز برگزار شد

 

سید هادی کسایی زاده خبرنگار اعزامی حیات به سردشت/ ۷ تیرماه ۱۳۸۸


 

عصر دیروز 22 سالگرد بمباران شیمیایی سردشت در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد شهر با حضور مسوولین و خانواده های قربانیان سلاح های شیمیایی سردشت برگزار شد.
بنا بر این گزارش در ابتدای مراسم خضر کاک درویش فرماندار سردشت با بیان اینکه وضعیت سردشت نسبت به 4 سال گذشته بسیار تغییر کرده است اظهار داشت: پس از سفر استانی رییس جمهوری به سردشت اعتبارات خاصی به این شهرستان تعلق گرفت که می توان به ساخت پروژه استخر شنای ویژه جانبازان، پارک ایثار، المان میدان ورودی شهر و احداث پروژه بیمارستان 64 تختخوابی را اشاره کرد.
وی در ادامه از بنیاد شهید و امورایثارگران سردشت و استان اذربایجان غربی، اداره ارشاد و انجمن حمایت از مصدومان شیمیایی که در برپایی یادواره شهدای فاجعه سردشت همکاری می کنند تشکر ویژه ای کرد .
معاون سیاسی استانداری آذربایجان غربی در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه عراق و امریکا از زور بیچارگی دست به حمله شیمیایی علیه ایران زد اظهار داشت: آنها وقتی که پس از گذشت چند سال جنگیدن علیه ایران نتوانستند به اهداف خود دست یابند دست به دامن استفاده از سلاح های کشتار جمعی و شیمیایی زدند.
وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه عراق با حامیان خود از خطرناک ترین و وحشیانه ترین سلاح های شیمیایی علیه ایران استفاده کردند باز هم نتوانستند موفق شوند و این بار با ترفند قطعنامه صلح به جنگ خاتمه دادند.
وی گفت: پس از جنگ همان آلمانی هایی که مواد اولیه سلاح های شیمیایی عراق را تامین می کردند برای گرفتن چهره بشر دوستانه اقدام به درمان جانبازان شیمیایی ایران کردند تا از این طریق راه درمان سلاح هایی را که خود ابداع کرده بودند را پیدا کنند و زمانی که در یافتند که این مصدومیت ها درمان ندارد با همکاری امریکایی ها طرح حمله به عراق آن هم به دلیل وجود بمبهای شیمیایی را کشیدند.
 معاون سیاسی استاندار آذربایجان با اشاره به اقدام امریکا برای دوقطبی کردن دنیا گفت: امریکایی ها با دوقطبی کردن دنیا قصد دارند جهان را به دوقسمت تبدیل کنند و با ایجاد تفرقه، رعب، وحشت و در نهایت جنگ های داخلی و خارجی به تجارت و تولید اسلحه خود بپردازند تا از بحران مالی نجات یابند ولی ایران هوشیارانه با این طرح در حال مبارزه است و در حال آگاه سازی جهانیان است.
در این همایش 2 تئاتر با مضمون بمباران شیمیایی سردشت به روی صحنه رفت که با استقبال حاضرین روبرو شد.
پخش کلیپ مستندی از فاجعه بمباران سردشت، اجرای گروه موسیقی به وسیله هنرمندان جوان سردشتی با حمایت اداره ارشاد و همچنین پخش قطعه ای از فیلم سینمایی شیدا به تهیه کنندگی معاونت هنری و سینمایی بنیاد شهید از جمله برنامه های اجرا شده در این همایش یک روزه بود.
بنا بر این گزارش حجم حاضرین در این مراسم به حدی بود که سالن اصلی تکمیل شده و تعداد زیادی از حاضرین تا آخر مراسم سر پا ایستاده بودند و تعدادی نیز در سالن های جانبی مجتمع فرهنگی هنری اداره ارشاد تجمع کرده و مراسم را از پشت درب های بسته دنبال می کردند.
حضور جانبازان شیمیایی اعم از زن و مرد و خانواده های شهدا و جمع کثیری از جوانان سردشتی نشان زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت در این شهر مرزی دارد.
بنا بر این گزارش، در پایان این مراسم به برگزیدگان مسابقه طراحی المان میدان اصلی شهر هدایایی به رسم یادبود اعطا شد و در انتها با حضور مسولین و جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران در گلزار شهدای سردشت از مقام شامخ آنان تجلیل شد.

پایان پیام

سید هادی کسایی زاده | 11:1 - ۸۸/۰۴/۰۸
+ |
بزرگداشت 8 تیر کمرنگ تر از سال های گذشته برگزار می شود

دبیر کمیسیون حقوقی انجمن دفاع از مصدومیان شیمیایی:
بزرگداشت 8 تیر کمرنگ تر از سال های گذشته برگزار می شود

 

دبیر کمیسیون حقوقی انجمن دفاع از مصدومان شیمیایی سردشت گفت: امسال به دلیل عدم حمایت مسوولان بزرگداشت مصدومان شیمیایی ، مراسم سالروز شهدای سردشت امسال همانند سال های گذشته برگزار نمی شود و شور و حال گذشته را ندارد.
عثمان مزین در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات با بیان اینکه در سال گذشته مراسم بزرگداشت جانبازان شیمیایی سردشت با همکاری و اجرای انجمن غیر دولتی و مردمی دفاع از مصدومان شیمیایی سردشت انجام می شد اظهار داشت: متاسفانه امسال خبری از آزادی کبوتران، مراسم های مختلف و سخنرانی های مردمی و پرواز بادکنک های سفید نیست.
وی در ادامه افزود: عدم حمایت از انجمن مصدومان شیمیایی سردشت و عدم فعالیت مسوولان شهر باعث شده است که شور حال هر ساله در مراسم امسال مشاهده نشود.
وی گفت: امسال با کمال تعجب شاهد بودیم که دستگاه های مسوول مجوز اجرای مراسم را به انجمن نداده و به نوعی مانع از دخالت گروه های مردمی در اجرای مراسم شدند.
مزین در پایان با اظهار تاسف گفت: چگونه می توان با این برخورد نامناسب انتظار تبیین فرهنگ ایثار و شهادت را برای نسل های آینده داشت.
پایان پیام

 

 

 

معاونت پژوهش بنیاد شهید آذربایجان غربی خبر داد:
برگزاری نمایشگاه عکس و توزیع فیلم مستند «چی من» در سردشت


 

سید هادی کسایی زاده/ خبرنگار اعزامی حیات/ ۷ تیرماه ۱۳۸۸/ جانبازان شیمیایی

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی گفت: در حاشیه مراسم گرامیداشت مصدومان شیمیایی سردشت نمایشگاه عکس جانبازان شیمیایی برگزار می شود.
مهدی فعال در گفتگو با خبرنگار اعزامی حیات به سردشت با بیان اینکه در سال جاری برنامه های فرهنگی و تاثیرگذاری در مراسم گرامیداشت مصدومان شیمیایی سردشت برگزار می شود اظهار داشت: در این مراسم توزیع 300 حلفه فیلم مستند «چی من» که روایت یکی از دختران مصدوم شیمیایی سردشت است به علاوه نمایش بیش از 100 قطعه عکس 90×70 از فاجعه سردشت در معرض دید میهمانان عرضه می شود.
وی در ادامه افزود: تا به امروز بیش از 3000 حلقه از این فیلم  در سال های گذشته توزیع شده است.
مهدی فعال اظهار داشت: پخش کلیپ پاییز مسموم که با صدای احسان خواجه امیری تولید شده است از دیگر برنامه های مراسم 7 تیر بوده که به همت موسسه فرهنگی هنری شاهد تهیه شده است.
وی گفت: اجرای موسیقی محلی باران، میان پرده داغ لاله ها و پخش فیلم شیدا از دیگر برنامه های گرامیداشت شهدای شیمیایی سردشت است .
پایان پیام/ جانبازان شیمیایی

سید هادی کسایی زاده | 10:57 - ۸۸/۰۴/۰۸
+ |
مصدومان شیمیایی سردشت همچنان بدون پزشک متخصص درمان می شوند
]
 کارشناس پدافند شیمیایی: مصدومان شیمیایی سردشت همچنان بدون پزشک متخصص درمان می شوند

کارشناس پدافند شیمیایی:
مصدومان شیمیایی سردشت همچنان بدون پزشک متخصص درمان می شوند


 

 

 

 

کارشناس پدافند شیمیایی با اشاره به گذشت 22 سال از بمباران شیمیایی سردشت گفت: وضعیت شهرهنوز تغییر نکرده و وضعیت مصدومان شیمیایی سردشت نیز بدون پزشک متخصص در آن منطقه دنبال می شود.
محمد باقر نیکخواه طی بازدید از خبرگزاری حیات با بیان اینکه در زمان جنگ یگان های مسوول نسبت به مردم احساس وظیفه کردند اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس مسوولان و رزمندگان ابتدا نسبت به مردم احساس وظیفه می کردند به طوری که بسیاری از جانبازان شیمیایی ما در کمک به مردم مصدوم حلبچه عراق شیمیایی شدند.
وی در ادامه افزود: هنوز وضعیت شهر تغییر نکرده و وضعیت مصدومان شیمیایی سردشت نیز بدون پزشک در آن منطقه دنبال می شود.
وی گفت: متاسفانه بسیاری از مسوولان برای انجام وظیفه و خدمت برسر کار حاضر می شوند ولی از عهده مسوولیت بر نمی آیند و باز هم در پست خود باقی می مانند و این به نفع جانبازان شیمیایی نیست.
وی درادامه تاکید کرد : اگر مسوولی نمی تواند برای جانبازان شیمیایی کار کند استعفا بدهد
سردار نیکخواه با اشاره به فاجعه غیر انسانی سردشت و مصدومیت بیش از 7000 نفر از ساکنان شهر اظهار داشت: بمباران سردشت قابل پیش بینی بود و حتی  تهران نیز در دوران دفاع مقدس به بمباران شیمیایی تهدید شد و از قبل برخی از یگان ها آماده بودند ولی حمله غافلگیرانه باعث شد تا صدمات جدی به ساکنان شهر وارد آید.
وی در ادامه افزود: حمله هواپیماهای حاوی راکدهای گازخردل به بازار ، میدان اصلی شهر و مراکز اداری بود که با حضور یگان خاتم الانبیا منطقه به طور کامل پاکسازی اولیه شد و از مردم سریعا رفع آلودگی شده و تمام تجهیزات و وسایل آلوده از بین برده شد.
سردار نیکخواه با اشاره به اهمیت رشد و توسعه فرهنگ ایثار، مقاومت و پایداری اظهار داشت: همه ملت ها حماسه های خود را زنده نگه می دارند و اسطوره ها را پاس می دارند. در یونان قدیم توسط نویسندگان و رمان نویسان اسطوره هایی مانند ژاندارک، زئوس و ... از طریق برگزاری تاتر و نوشته ها نسل به نسل پابرجا و زنده ماند و همچنین در انگلیس نویسندگانی با خلق جنگ و صلح، ، رمئو و ژولیت و .. و با کشیدن تصاویر و نقاشی های بوم و دیواری توانسته اند فرهنگ و خاطرات رشادت ها و اسطوره های خود را برای نسل های آینده حفظ کنند.
وی گفت: در اسلام نیز از طریق قرآن، نهج البلاغه ، احادیث و تغزیه، اسطوره های دینی و مذهبی 1400 سال حفظ شده است و ایران نیز باید در راستای حفظ ارزش های دفاع مقدس دست به کار شود تا 8 سال دفاع مقدس رو به فراموشی نرود و در سطح اجتماع همیشه پررنگ بماند.
پایان پیام

سید هادی کسایی زاده | 10:39 - ۸۸/۰۴/۰۸
+ |
سردشت در بین سوژه های سیاسی گم شده است

رییس بنیاد شهید استان آذربایجان غربی:
سردشت در بین سوژه های سیاسی گم شده است
وزارت بهداشت با تقسیم عادلانه پزشکان مشکل جانبازان را برطرف کند

 

سید هادی کسایی زاده خبرنگار اعزامی حیات به سردشت

رییس بنیاد شهید استان آذربایجان غربی گفت: ای کاش مسوولان کشور در گرامیداشت شهدا و جانبازان سردشت حضور داشتند.
سید هادی ذاکر در گفتگو با خبرنگار اعزامی حیات به سردشت با بیان اینکه پس از گذشت 20 سال از فاجعه شیمیایی سردشت خبری از این فاجعه بزرگ انسانی در خارج از ایران انعکاس داده نشد اظهار داشت: هم اکنون با وجود 116 شهید و 1500 جانباز شیمیایی، سردشت هنوز هم شهری مظلوم است و رسانه ها نسبت به آن بی مهری می کنند.
وی با اظهار تاسف از این که رسانه ها، مطبوعات و مسوولان دائما دنبال جنجال های سیاسی و سوژه های روزسیاسی هستند گفت : به عنوان مثال وقایع بعد از انتخابات را آنقدر کش دادند که کار به اینجا رسید در حالی که روز 7 تیر سردشت در بین سوژه های سیاسی گم شده است
ذاکر گفت: انتظار داریم در سطح کشور روز 7 تیر و گرامیداشت شهدا و جانبازان شیمیایی سردشت به عنوان یک حادثه تاریخی قلمداد شود.
وی با اشاره به اینکه سردشت نسبت به تمام شهرهای مرزی ایران امنیت بیشتری دارد اظهار داشت: چه اشکالی دارد مسوولان نظام، چهره ها و شخصیت ها در این روز بزرگ و تاریخی به این شهر سفر کنند و ضمن شرکت در مراسم  این فاجعه تاریخی با جانبازان نیز دیدار کنند .
وی در پاسخ به این سوال که چرا کلینیک جانبازان سردشت فاقد پزشک متخصص چشم و پوست است  اظهار داشت: ما نمی توانیم با توجه به امکانات رفاهی موجود پزشکان متخصص را مجبور کنیم در این شهر طبابت کنند و این مهم وظیفه وزارت بهداشت بوده که با تقسیم عادلانه پزشکان مشکل جانبازان شهر را برطرف کند.
پایان پیام

سید هادی کسایی زاده | 10:36 - ۸۸/۰۴/۰۸
+ |
جانباز رجب زاده
 جانبازی که در اغتشاشات اخیر دوباره جانباز شد: به رهبر بگوئید من هنوز رزمنده ای زنده ام

جانبازی که در اغتشاشات اخیر دوباره جانباز شد:


به رهبر بگوئید من هنوز رزمنده ای زنده ام


مصاحبه كننده: سيد هادي كسايي زاده
جانباز شیمیایی که با 18 ضربه چاقو در اغتشاشات اخیر تهران جان سالم به در برد گفت: بگذارید از کسی که مرا مجروح کرد بپرسم به کدامین گناه به من چاقو زدی...

محمد حسین رجب زاده جانباز شیمیایی که در حوادث اخیر تهران به ضرب چاقو و ضرب و شتم مجروح شده است از دوباره جانباز شدنش در اغتشاشات تهران گفت:ساعت 6 عصر روز شنبه 30 خرداد بود که از طرف پایگاه بسیج شهید یزدی نژاد واقع در روستای قوچ حصار شهرستان ری به من که عضو فعال پایگاه است خبر می دهند که اماده باشیم تا برای ماموریت اعزام شویم . ساعت 10 شب به همراه تعدادی از بچه های بسیجی پایگاه به طرف سپاه شهرری حرکت کردیم در سپاه ری دسته بندی شدیم و همراه با گروه ضد شورش موتور سوار به طرف میدان فاطمی رفتیم میدان فاطمی تهران شلوغ بود ولی درگیری زیادی رخ نداده بود. وقتی وارد خیابان ولیعصر شدیم به ما توسط بی سیم اطلاع دادند که در بلوار کشاورز درگیری شدیدی بین اغتشاش گران و نیروهای بسیج رخ داده است و ما به سرعت حرکت کردیم.

وی در ادامه گفت: قرار بود موتور سوارها با هم حرکت کنند چرا که اگر بین ماشین ها گیر می کردیم صد در صد مورد حمله قرار می گرفتیم. با حضور ما شلوغی بلوار کشاورز آرام تر شد و توانستیم مردم و اغتشاش گران را متفرق کنیم. همه چیز طبیعی بود تا اینکه گروه به طرف خیابان جلال آل احمد( امیرآباد شمالی) حرکت کردیم. نزدیک بیمارستان شریعتی که رسیدیم با زنجیره ای از ماشین ها روبرو شدیم که تعداد زیادی از آنها بدون سرنشین و تعدادی نیز با شیشه های شکسته راه خیابان را بسته بودند. گروه موتورسواران بسیجی بین دو پل هوایی توقف کردند تا وضعیت را آرام کنند که ناگهان اغتشاش گران از بالای پل به ما فحاشی می کردند که نمی توانم آنها را باز گوکنم ولی تنها به این ناسزا بسنده می کنم که به ما می گفتند "سگهای صهیونیست" و بعد شروع به پرتاب سنگ و اشیاء فلزی کردند. آنقدر حملات شدید بود که موتور سوارها به سرعت محل را ترک کردند. وقتی که سر موتور را برگرداندم تا حرکت کنم یک پاره آجر محکم به پای راستم برخورد کرد و پایم کاملا بی حس شد و در همین حین یک نفر به قصد شکستن گردنم به من حمله کرد و من به زمین افتادم.

رجب زاده ادامه داد: موج بیش از 50 نفره اغتشاش گران به حدی بود که مرا تا فاصله چند متری روی زمین کشیدند و با مشت و لگد مرا می زدند. در این میان یک جوان حدودا 23 ساله مرا با 18 ضربه چاقو مجروح کرد. 2 ضربه این چاقو به پهلو و ران من اصابت کرد که بیهوش شدم. فقط یادم می آید که یک نفر مرا ترک موتورش گذاشته و به طرف اورژانس هلال احمر برد. آنقدر خونریزی زیاد بود که اورژانس نتوانست کاری انجام دهد و در آن شلوغی یک نفر که خداوند انشاء ا.. خیرش دهد مرا با ماشین به بیمارستان ساسان برد. اورژانس ساسان اقدامات اولیه درمانی را انجام داد ولی بعد که قرار شد مرا به اطاق عمل منتقل کنند گفتند باید اول مبلغ عمل را پرداخت کنید زیرا نمی توانیم با بیمه تکمیلی ایشان را پذیرش کنیم برای اینکه در اثر شورش  خیابانی مجروح شده اند و همسرم با گریه و زاری می گفت: شوهرم جانباز شیمیایی است و از طرف سپاه و بسیج ماموریت داشته تا اغتشاشات را آرام کند ولی آنها قبول نمی کردند اصلا جو بیمارستان بر علیه ما بود.

وی افزود:  به وساطت یکی از مسوولان بخش عمل انجام شد و قرار شد نامه ای از سپاه برای بیمارستان بیاوریم. البته کارت جانبازی و دفترچه بیمه مارا به عنوان وثیقه گرفتند.

محمد حسین رجب زاده در خصوص اغتشاشگران گفت: آرزو دارم زمانی که آنان را دستگیر کردند به آن جوانی که مرا چاقو زد بگویم به کدامین گناه قصد کشتن مرا داشتی؟
رجب زاده در ادامه گفت: صحنه ها و چهره هایی را که میدیدم و فحاشی هایی را که می شنیدم از طرف حامیان موسوی، کروبی، رضایی یا احمدی نژاد نبود بلکه تمامی آنها اصلا نظام را قبول نداشتند. آنها به رهبری، ریاست جمهوری و کل نظام فحاشی می کردند و تنها خواسته آنان سرنگونی نظام بود...

محمد حسین رجب زاده متولد سال 1331 در تهران است. کشاورز زاده ای که با لقمه های حلال رشد کرد و دستانش را با پینه های زبر آشتی داد تا نکند دست بر سینه جلوی نامردان روزگار تا کمر خم شود. محمد حسن از همان دوران جوانی زیر بار زور نمی رفت و به قول معروف جگری داشت به اندازه وسعت دریا. به خصوص زمانی که با تنها فرزند خردسالش در میدان ژاله شعار مرگ بر شاه سر می داد یا اینکه در خیابان شهید نجات اللهی امروزی با شهید طالقانی روی وانت شعار می دادند در هر حال در تمام صحنه های انقلاب حضوری پر رنگ داشت. آن روزها در شرکت لوازم گاز سوز جواهریان مشغول به کار بود وقتی که زنگ جهاد به صدا درآمد کار را رها کرد و از سال 1360 با ثبت نام در لشگر محمد رسول ا.. در جبهه جنوب رزمنده شد تا دوباره از دین و خاک وطن دفاع کند.

محمد حسین رجب زاده از سال 60 تا 65 در مناطق عملیاتی فتح المبین، دشت عباس، سوسنگرد، بستان، والفجر مقدماتی، خیبر و شلمچه حضور داشت. او که با یک دستگاه تویوتا سقای دشت کربلای جنوب بود از دوستان بهشتی اش به نیکی یاد می کند دوستانی که همه شما با نام نیک آنها آشنایید. شهید همت، شهید باکری، شهید چمران و... محمد حسین در خیبر دوش به دوش همت، در سوسنگرد با چمران و در بدر با باکری بود. چه سعادتی خوشا به حالش. وقتی که از خاطرات زیبا و بیاد ماندنی به فرماندهان بزرگ جنگ تعریف می کرد چشمانش قرمز می شد و صدایش می لرزید. وقتی که می گفت: نیمه های شب باکری را دیدم که پوتین سربازها را واکس می زد و لباسهایشان را می شست و ابراهیم همت که وقتی در صبحگاه مشترک دوکوهه حضور داشت ارتشی و سپاهی به عشق او زودتر از هر روز از خواب بیدار می شدند تا صلابت فرمانده خیبر شکن را نظاره کنند.

امروز 20 سال است که از جنگ می گذرد و محمد حسین جانباز شیمیایی جنگ تحمیلی روزها و شبها با سرفه ها و خس خس سینه زندگی می کند. نگاه به چهره کبود و ملتهب محمد حسین این سوال را در ذهن متلاشی می کند که آیا اگر باز هم جنگ شود شما می روید؟
پایان پیام


عكس: سيد هادي كسايي زاده

سید هادی کسایی زاده | 14:25 - ۸۸/۰۴/۰۳
+ |
بیش از 1500 جانباز شیمیایی در سردشت زندگی می کنند
 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران سردشت: کلینیک پوست و چشم سردشت به پزشک نیاز دارد/بیش از 1500 جانباز شیمیایی در سردشت زندگی می کنند/

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران سردشت:
کلینیک پوست و چشم سردشت به پزشک نیاز دارد
بیش از 1500 جانباز شیمیایی در سردشت زندگی می کنند


سيد هادي كسايي زاده/ خبرنگار

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران سردشت گفت: بیش از 1500 جانباز شیمیایی در سردشت زندگی می کنند.

صدیق معروف پور در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات با بیان اینکه 7 تیرماه سالروز حمله شیمیایی رژیم بعث عراق به مردم بی گناه سردشت است اظهار داشت: در این روز همایشی با حضور جمعی از قربانیان سلاح های شیمیایی در منطقه سردشت برگزار می شود که در تلاشیم عباس فروتن به عنوان برترین پزشک در زمینه درمان مصدومان شیمیایی را برای سخنرانی به این همایش دعوت کنیم.
وی گفت: در این مراسم ضمن بررسی وضعیت درمانی مصدومان شیمیایی از خانواده هایی که 3 شهید شیمیایی اهدا نموده اند تجلیل می شود.
وی در ادامه افزود: با حمایت سازمان حفظ ارزشهای دفاع مقدس 2 طرح سالن همایش 300 نفره و پارک ایثار در حال اجراست که تا سال آینده به بهره برداری می رسد.
معروف پور با بیان اینکه هم اکنون در شهر سردشت بیش از 1500 جانباز شیمیایی زندگی می کنند اظهار داشت: به همت مسوولین کلینیک درمانی برای درمان مصدومان شیمیایی ایجاد شده است ولی در بخش آسیبهای چشم و پوست جانبازان با وجود اینکه تمامی امکانات و تجهیزات لازم به اعتبار 15 میلیون تومان خریداری و تامین شده است ولی به علت نبود پزشک متخصص جانبازان مجبورند برای درمان به شهرهای اطراف یا تهران مراجعه کنند.
وی در ادامه افزود: سردشت از نظر تامین داروی مصدومان شیمیایی تامین بوده و تمامی مصدومان دارای بیمه تامین اجتماعی هستند.

پایان پیام


سید هادی کسایی زاده | 12:30 - ۸۸/۰۴/۰۱
+ |
نمايشگاه عكس هادي كسايي زاده
 با مشارکت خبرگزاری حیات : برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع جانبازان شیمیایی در مترو تهران

با مشارکت خبرگزاری حیات :
برگزاری نمایشگاه عکس با موضوع جانبازان شیمیایی در مترو تهران


تهران - حیات

رییس مراکز فرهنگی و هنری مترو گفت: نمایشگاه عکس جانبازان شیمیایی با مشارکت خبرگزاری حیات و فرهنگسرای مترو برگزار می شود.
علی اکبر امیری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات با بیان اینکه 8 تیرماه یادآور فاجعه شیمیایی مردم بی گناه سردشت است اظهار داشت: مراکز فرهنگی هنری مترو با مشارکت خبرگزاری حیات نمایشگاه عکس با موضوع جانبازان شیمیایی را در خانه فرهنگ مترو هفت تیر به نمایش می گذارد.
وی در ادامه افزود: این تصاویر متعلق به جانبازان شیمیایی همراه با مصاحبه اختصاصی با آنها بوده که توسط سید هادی کسایی زاده خبرنگار و عکاس جانبازان شیمیایی تهیه شده است.
به گزارش حیات این نمایشگاه از 7 تیر ماه در معرض عموم قرار می گیرد.

پایان پیامسید هادی کسایی زاده | 12:26 - ۸۸/۰۴/۰۱
+ |
وبلاگ جانبازان شيميايي ايران
خانه
پروفايل مدير وبلاگ
پست الکترونيک
آرشيو وبلاگ
عناوين مطالب وبلاگ

درباره وبلاگ

شماره تماس نويسنده:
سيد هادي كسايي زاده
09126501564
-----------------------------
ایمیل:shkzm57@gmail.com
-----------------------------
سامانه پيامكي وبلاگ:
30001801701700
-----------------------------
این وبـــلاگ در تاریخ آبـان 1388
بـــه عنوان برتــرین و تنها وبلاگ
در حــوزه جانبازان شیمیایی
از طرف مسئولان پایتخت مورد
تقدیر قرار گرفت.
------------------------------
این وبلاگ در تاریخ 16 آذرماه 90
نخستین نشست تخصصی
تاثیرآلودگی هوا بر جانبازان شیمیایی
را در خانه یک جانباز بدون درصد
برگزار کرد.
لینک گزارش:
http://chemical-victims.blogfa.com/post-909.aspx

----------------------------
غلام دلشاد جانباز 70 درصد
شیمیایی و دارنده مدال
رشادت از دستان امام خمینی
مدال خود در آذرماه 1390
به وبلاگ جانبازان شیمیایی
اهدا کرد
---------------------------
نویسنده این وبلاگ در 29 شهریور
1391 به عنوان خبرنگار برتر
حوزه دفاع مقدس برگزیده شد

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1700551

------------------------------
مصاحبه نویسنده وبلاگ با روزنامه
واشنگتن پست شهریور 92

http://www.washingtonpost.com/world/middle_east/an-ally-of-syria-iran-also-bears-scars-from-chemical-weapons-attacks--by-iraq/2013/09/12/2d2eaa6e-1b8b-11e3-80ac-96205cacb45a_story.html

-------------------------

------------------------------

موضوعات مطالب
اخبـــــــار جانبازان شیمیایی
مصاحبه با جانبازان شیمیایی
مقالات و نوشته ها
گزارش و نقد و تحلیل
جانبازان شیمیایی سردشت
مصاحبه با ایثارگران
بازخوانی پرونده جانبازان
خاطرات جانبازان شیمیایی
بهداشت و درمان
تاريخچه سلاح هاي شيميايي
معرفي كتاب
شعرهای خردلی
مصاحبه های نویسنده وبلاگ
بیانیه ها
عوامل شيميايي
عوارض شيميايي
آمار تهاجمات شيميايي به ايران
برچسب‌ها
جانبازان شیمیایی ایران
جانباز کارتن خواب
جانباز
سردشت
وبلاگ جانبازان شيميايي ايران